Tylko do 15 października bilety dla profesjonalistów są dostępne w cenie 0,00 zł! * Zarejestruj się już dzisiaj i odbierz swój bezpłatny bilet ***  

Organizator:

Radomir Ochocki, Dyrektor Zarządzający IGUS na ITM_talks

Podziel się

Przed nami kolejne spotkanie online z serii ITM_talks. Tym razem o potencjalne wytwarzania przyrostowego w przemyśle 4.0 porozmawiają przedstawiciele producentów i dostawców usług 3D oraz reprezentant świata nauki. W spotkaniu weźmie m.in. Radomir Ochocki, Dyrektor Zarządzający IGUS,

Potencjał druku 3D w przemyśle 4.0

Jakie możliwości daje wytwarzanie przyrostowe? Na co pozwala druk 3D i w jakich okolicznościach stosuje się go w przemyśle lotniczym, automotive czy medycznym? Dlaczego Additive Manufacturing uważa się za jeden z filarów przemysłu 4.0 i komu opłaca się inwestycja w tę technologię? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań będzie można poznać podczas kolejnego odcinka ITM_talks, który odbędzie się już 23 lutego o godz. 11:00.

Dlaczego warto rozmawiać o wytwarzaniu przyrostowym w kontekście czwartej rewolucji przemysłowej?

- Jedyną technologią wytwarzania wskazaną bezpośrednio wśród istotnych cech charakteryzujących czwartą rewolucję przemysłową jest wytwarzanie przyrostowe (ang. Additive Manufacturing). Komponuje się ono z innymi charakterystycznymi dla przemysłu 4.0 cechami, takimi jak: personalizacja, wytwarzanie na żądanie czy cyfryzacja technologii. Wytwarzanie przyrostowe, zwane potocznie „drukiem 3D” daje też prawie nieograniczone możliwości kształtowania obiektów z wielu branż - od budownictwa, po przemysł aż do medycyny i sztuki – komentuje dr inż. Marcin Królikowski, Adiunkt na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, jeden z prelegentów najbliższego odcinka ITM_talks.

Trwa bezpłatna rejestracja na to spotkanie: https://talks.itm-europe.pl/

W spotkaniu weźmie m.in. Radomir Ochocki, Dyrektor Zarządzający, IGUS

Zapraszamy już dziś do rejestracji na spotkanie, które odbędzie się 23 lutego o godz. 11:00 Podczas tego odcinka będzie można dowiedzieć się więcej na temat:  nieznanych zalet i możliwości wykorzystania druku 3D w przemyśle,komu opłaca się inwestycja w drukarkę 3D,wykorzystanie innych materiałów niż tradycyjne w druku 3D,nieoczywiste branże i sposoby wykorzystania druku 3D - w jaki sposób można wykorzystać technologię przyrostową w fabrykach. Dyskusje online z serii ITM_talks stanowią zapowiedź tegorocznych  targów ITM Industry Europe,  Modernlog oraz 3D Solutions, które odbędą się na terenie MTP w terminie 31.08-3.09.2021 r. Wydarzeniom będą towarzyszyły branżowe konferencje, w tym pionierski projekt promujący rozwój przemysłu 4.0 Kongres Industry NEXT. The New Reality oraz II edycja Konferencji Smart Warehouse. W tym samym czasie będzie można zwiedzić także ekspozycję targów Subcontracting i Forum Odlewniczego Focast.