Organizator:

Przyszłość tektury falistej na rynku opakowań - nowe perspektywy

Podziel się

Firma Konica Minolta prezentuje raport "Przyszłość tektury falistej na rynku opakowań. Nowe perspektywy".

Postępująca digitalizacja, zmiany w łańcuchach dostaw, rosnące znaczenie big data, sposób, w jaki konsumujemy dobra, zwrot ku ekologii, dążenie biznesu do zrównoważonego rozwoju, coraz większa świadomość konsumentów, pandemia – można mnożyć czynniki wpływające na sposób wytwarzania, pakowania, transportowania, magazynowania i dystrybucji produktów.

W konsekwencji dynamicznie zmieniają się trendy w branży opakowań, a co za tym idzie – w sposobie ich zadruku. Elastyczność to zdolność, która dla drukarni jest dziś niezwykle istotna. Druk w coraz krótszych seriach, w większej liczbie wariantów, coraz częściej w zindywidualizowany sposób staje się wymogiem, a nie wyjątkiem. Elastyczność dotyczy m.in. także rodzaju zadrukowywanych podłoży, wśród których tektura falista zyskuje nowy status.

Wyzwania związane z najnowszymi trendami na rynku opakowań stawiane są m.in. przez:

  • instytucje publiczne coraz baczniej przyglądające się statystykom z zakresu recyklingu
  • konsumentów, których świadomość stale rośnie, którzy chętnie dzielą się opiniami na temat usług i produktów w sieci i mają rosnący wpływ na innych kupujących,
  • firmy powiązane z przemysłem opakowaniowym coraz głośniej komunikujące potrzebę opracowania nowych procesów technologicznych, które będą bardziej elastyczne, opłacalne przy mniejszych produkcjach i dopasowane do ewoluujących kanałów sprzedaży.

Firma Konica Minolta oferuje zamówienie zestawu, który zawiera Raport i Wzornik, które pozwolą poznać trendy i perspektywy rozwoju tektury falistej na rynku opakowaniowym.

W zamawianych zestawach znajdują się:

  • Raport – Diagnozę zawierającą perspektywy i przyszłość tektury falistej na rynku opakowań

  • Sampler z 10 próbnymi wydrukami PKG-675i zaprezentowanych na czterech różnych podłożach zawierający dane dotyczące zużycia atramentu na wykonane karty

Zamówić zestaw można na stronie internetowej -> LINK.

źródło: Konica Minolta