Organizator:

Premiera!

Podziel się

Firma BOSKY na TAROPAKu po raz pierwszy w Europie zaprezentuje najnowszy model robota uniwersalnego UR16e Universal Robots.

Historia: Odblokuj więcej dzięki Cobots

Coboty od 10 lat zwiększają wartość w halach produkcyjnych a teraz są budowane, aby robić jeszcze więcej. Rozwój technologii umożliwia robotom podnoszenie aż do 16 kg, a zastosowanie czujników nacisku pozwala stosować urządzenie do wrażliwych czynności, takich jak wkręcanie śrub i nakrętek.

UR16e łączy duży udźwig z zasięgiem do 900 mm i zapewnia powtarzalność na poziomie +/- 0,05 mm. Dzięki temu idealnie nadaje się do automatyzowania zadań, takich jak przenoszenie ciężkich materiałów, obsługa ciężkich elementów i obsługa maszyn.

Oto sześć niepowtarzalnych zalet cobotów:

  • Zwiększona produktywność
  • Większa rentowność
  • Zadowolenie pracowników
  • Wyższa jakość
  • Optymalna elastyczność
  • Większa ogólna efektywność sprzętu (OEE)

„W czasach niepewnej sytuacji gospodarczej producenci muszą szukać elastycznych rozwiązań, aby zachować konkurencyjność” – mówi Jürgen von Hollen, prezes Universal Robots. „Dzięki UR16e jesteśmy w stanie zaspokoić zapotrzebowanie producentów na robota współpracującego, który będzie w stanie poradzić sobie z trudnymi zadaniami niezawodnie i efektywnie.” Marcin A. Boski, prezes zarządu BOSKY dodaje: „Ta premiera znacznie rozszerza możliwości użycia cobotów w wielu obszarach dla nas najistotniejszych: w procesie pakowania, szczególnie w paletyzacji. UR16e daje jeszcze więcej sposobów na poprawę wydajności, przezwyciężenie wyzwań związanych z przyszłością i rozwój polskich firm w kierunku nowoczesności. ”

Podobnie jak inne coboty e-Series UR, czyli UR3e, UR5e i UR10e, UR16e posiada wbudowany czujnik siły, 17 konfigurowalnych funkcji bezpieczeństwa, w tym czas zatrzymania i odległość zatrzymania, a także intuicyjne programowanie. Cobot UR16e spełnia najostrzejsze wymogi dotyczące zgodności i norm bezpieczeństwa w zakresie niezakłóconej współpracy na linii człowiek-robot, w tym EN ISO 13849-1, PLd, kategoria 3 oraz EN ISO 10218-1 (w całości).

Stworzony, by zrobić więcej

Firma Universal Robots całkowicie zmieniła sposób funkcjonowania automatyzacji w obszarze produkcji. Od 1­0 lat specjaliści firmy tworzą coboty, które z założenia mają zwiększać konkurencję wśród produ­centów, by mogli oni odnosić sukcesy i rozwijać swoją działalność. Najnowsze rozwiązanie wykracza poza ten schemat. W przeciwieństwie do tradycyjnych rozwiązań z zakresu automatyzacji, które są kosztowne, skomplikowane i niebezpieczne, produkty UR to wszystko, czego potrzeba każdemu producentowi, by przyśpieszyć proces automatyzacji – łatwe do wdrożenia coboty, które można szybko zaprogramować nie powodując zakłóceń w produkcji i przepływie pracy.

Najmocniejsze strony i zaawansowane funkcje UR16e Universal Robots zobaczyć na żywo po raz pierwszy można na międzynarodowych targach China International Industy Fair, w tym tygodniu w Szanghaju (17–21 września), następnie na Pack Expo w Las Vegas (23–25 września). W Polsce po raz pierwszy UR16e zostanie zaprezentowany na targach Taropak (Poznań, 30 września – 3 października, stoisko BOSKY)

O BOSKY

Grupa BOSKY od niespełna 25 lat z dumą i pasją doskonali swoją ofertę w zakresie automatyzacji procesu pakowania. Firma dostarcza pojedyncze maszyny, wdraża kompletne linie pakujące, zapewnia profesjonalne projektowanie, odpowiadające indywidualnym potrzebom Klienta. Strategia BOSKY wynika z dążenia do budowania z Klientem partnerskiej relacji, opartej na zaufaniu i służącej długotrwałej współpracy.

BOSKY reaguje na wyzwania przyszłości poprzez BOSKY+, specjalnie wyselekcjonowana część oferty skoncentrowana na współpracy i ergonomii. Gama najwyższej klasy maszyn, cobotów, akcesoriów i oprogramowania firm trzecich dostępna w ramach BOSKY+ jest przeznaczona dla praktycznie wszystkich klientów w Polsce - niezależnie od branży i wielkości. Urządzenia takie jak ErgoPack, Palomat, Hovmand i Universal Robots cieszą się coraz większą popularnością ze względu na ergonomiczne zastosowanie oraz wysoką jakość, łatwość obsługi i szybki zwrot z inwestycji.

O Universal Robots

Firma Universal Robots powstała w 2005 roku w celu rozpowszechnienia technologii robotów, tworząc niewielkie, łatwe w użyciu, przystępne cenowo oraz elastyczne i bezpieczne we współpracy roboty przemysłowe. Od 2008 r. kiedy został wprowadzony na rynek pierwszy robot współpracujący (cobot), firma rozwija się w szybkim tempie, a przyjazne użytkownikom coboty są obecnie sprzedawane na całym świecie. Firma, która jest częścią Teradyne Inc., ma swoją siedzibę w duńskim Odense, a jej przedstawicielstwa i oddziały mieszczą się w Stanach Zjednoczonych, Hiszpanii, Niemczech, Francji, Turcji, Meksyku, Czechach, Polsce, Chinach, Singapurze, Indiach, Japonii, Korei Południowej oraz na Tajwanie i we Włoszech. W 2018 r. przychód Universal Robots wyniósł 234 mln USD. Więcej informacji na www.universal-robots.com/pl/ oraz www.blog.universal-robots.com/