Tylko do 15 października bilety dla profesjonalistów są dostępne w cenie 0,00 zł! * Zarejestruj się już dzisiaj i odbierz swój bezpłatny bilet ***  

Organizator:

Opakowania na medal – nagrody ekspertów na targach TAROPAK

Podziel się

Międzynarodowe Targi Pakowania i Etykietowania – Taropak to najważniejsze wydarzenie biznesowe branży opakowań. Można na nim zobaczyć nie tylko innowacyjne kartony, pudełka i inne pojemniki, lecz również najnowocześniejsze maszyny do pakowania najróżniejszych wytworów. Co roku, produkty wystawców oceniane są przez komisję konkursową, a najlepsze z nich otrzymują Złoty Medal Grupy MTP.

Złoty Medal jest prestiżową nagrodą za innowacyjność, pomysłowość i nowoczesność. Składający się z ekspertów Sąd Konkursowy Złotego Medalu szczegółowo i obiektywnie analizuje każdą zgłoszoną do konkursu pozycję. W tym roku komisja wyłoniła 6 laureatów spośród wystawców targów TAROPAK.

Jednym z nich jest Pirellis Innovative – producent opakowania Bee Inspired by Nature. Jest to ekskluzywne, innowacyjne i ekologiczne opakowanie na słoiczek z miodem. Łączy ze sobą minimalizm z jakością i wyglądem premium. Na zewnętrznej stronie kartonu nie znajduje się żaden napis czy grafika, za to wewnętrzna wkładka podtrzymująca słoik eksponuje i podkreśla wyjątkowość produktu. Została uszlachetniona złotym hotstampingiem w kształcie pszczół, który nawiązuje do barwy miodu.

O czyste środowisko dba również firma Smurfit Kappa Polska. Ich produkt – opakowanie TopClip jest ekologiczną alternatywą dla wielopaków  napojów w puszkach. TopClip, w odróżnieniu od folii termokurczliwej, nadaje się do recyklingu i jest biodegradowalny. Do jego produkcji wykorzystuje się tekturę falistą i ani grama plastiku. Opakowanie zasłania całą górę puszki, przez co napój jest chroniony przed zanieczyszczeniem. Z tego innowacyjnego rozwiązania korzysta już znana marka piwa Grolsch oraz czeski browar Clock.

Poziomy automat pakujący D2100K Doypack jest maszyną zgłoszoną przez POLPAK Sp. z o.o. Jest to urządzenie, które potrafi uformować, napełnić i zamknąć opakowanie typu doypack. Na uwagę zasługuje uniwersalność automatu – potrafi zapakować ciecze o różnej gęstości, więc bez problemu radzi sobie zarówno z mydłem w płynie, jak i z musem owocowym. D2100K jest narzędziem łatwym w obsłudze, które pozwala na prawie dowolne ustawienie, nie tylko szerokości i wysokości opakowania, lecz również jego kształtu.

Międzynarodowe Targi Pakowania i Etykietowania TAROPAK są idealnym miejscem nie tylko na zapoznanie się z ofertą producentów opakowań i maszyn pakujących, ale i zobaczenia na własne oczy, jak wygląda proces produkcyjny pojemników i pakowanie produktów.

Zachęcamy do zapoznania się ze wszystkimi nagrodzonymi rozwiązaniami i produktami.