Organizator:

Kolorowa ekologia na konferencji Taropak Design

Podziel się

Konferencja Taropak Design to całkiem nowa koncepcja skierowana do branży opakowań. Tegoroczna edycja rozpocznie się od mocnego, choć kontrowersyjnego tematu – obalimy mit na temat tego, że eko opakowanie musi być szare. Pokażemy, że przy zastosowaniu odpowiednich surowców i zachowaniu zasad ekoprojektowania można stworzyć piękne, kolorowe i przyciągające uwagę eko opakowanie.

Taropak Design to nowy brand dostępny na mapie wydarzeń towarzyszących Targów Taropak, który jest skierowany nie tylko do projektantów i producentów opakowań, ale również do firm oferujących surowce i półprodukty dla branży. 

W branży opakowaniowej, z roku na rok na znaczeniu zyskuje papier. W 2021 r. papierowe opakowania odpowiadają już za ok. 37 proc. wszystkich dostępnych opakowań.

Podczas pierwszej edycji wydarzenia skupimy się na papierowych opakowaniach i obalimy mit dotyczący tego, że eko opakowania nie mogą być kolorowe! Udowodnimy, że dzięki zastosowaniu odpowiednio dobranych surowców i półproduktów eko może być kolorowe i naprawdę piękne!

Nasi Partnerzy - Smurfit Kappa, Zing, Burgopak Poland czy Intrograf  – to eksperci w dziedzinie ekologicznych rozwiązań w opakowaniach, którzy podczas Taropak Design opowiedzą jak stawić czoła zmieniającym się, coraz bardziej skupiającym na ekologii, oczekiwaniom konsumentów oraz jakie zasady ekoprojektowania zastosować, by nie wypaść z rynku.

Termin: 5.10.2021 r.
Miejsce: Międzynarodowe Targi Poznańskie, hala 6, scena główna
Start: godz. 11:00

Szczegółowy program Konferencji Taropak Design dostępny na stronie internetowej: www.design.taropak.pl.