Tylko do 15 października bilety dla profesjonalistów są dostępne w cenie 0,00 zł! * Zarejestruj się już dzisiaj i odbierz swój bezpłatny bilet ***  

Organizator:

Elektromobilność w inicjatywie DPD

Podziel się

Wychodząc naprzeciw popularyzacji pojazdów napędzanych energią elektryczną i jej korzystnemu wpływowi na środowisko naturalne - DPD podjęło kroki w kierunku powiększenia swojej floty właśnie o e-pojazdy. DPD było partnerem logistycznym naszej E-commerce podczas Taropaku 2019.

.
.
DPD podejmuje działania zgodnie ze strategią społecznej odpowiedzialności biznesu DPDgroup DrivingChangeTM. Do wiodących celów strategii do 2025 roku należy m.in. obniżenie śladu węglowego doręczeń w wybranych miastach i zmniejszenie emisji o co najmniej 80% w porównaniu z rokiem 2020. Stąd także plan na zakup kolejnych 7 000 pojazdów z napędem alternatywnym. Nie podlega wątpliwości, że jest to działanie warte fatygi, nie tylko ze względu na korzyści wizerunkowe, ale przede wszystkim w związku z rosnącą rolą branży e-commerce. Zapotrzebowanie na usługi transportowe nieustannie wzrasta, podobnie jak presja działań zgodnych z założeniami CSR.
Pierwsze stacje ładowania samochodów zostały zainstalowane już w Krakowie i Kaliszu. Kolejne pojawią się m.in. w Gdańsku, Warszawie, Toruniu, Poznaniu, Lublinie, Wrocławiu. Niecierpliwie wypatrujemy kolejnych etapów inwestycji i zaciskamy kciuki za jej powodzenie.
.
.
.
.


źródło: https://logistyczny.com/