Organizator:

Czasopismo Świat Druku Patronem Medialnym Targów Taropak 2022

Podziel się

Wydawnictwo Polski Drukarz sp. z o.o. istnieje od 1993 roku. W 2022 r. po raz kolejny objęło Patronatem Medialnym Targi Taropak.

Wydawnictwo Polski Drukarz sp. z o.o. jest Członkiem Polskiej Izby Druku i Polskiej Izby Opakowań, Członkiem Wspierającym Fundację Rozwoju Kadr Poligraficznych, członkiem Polskiego Stowarzyszenia Sitodruku i Druku Cyfrowego, członkiem Polskiej Izby Fleksografów, członkiem Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych i partnerem Programu Solidni w Biznesie, a także Partnerem Klastra Poligraficzno-Reklamowego w Lesznie. Wydaje miesięcznik branży poligraficznej „Świat DRUKU”. Organizuje seminaria i konferencje na tematy związane z branżą poligraficzną, marketingową i reklamową w ramach Akademii Wiedzy (www.akademia-wiedzy.eu). Sprawuje patronaty medialne nad imprezami organizowanymi przez firmy i instytucje branżowe.

Miesięcznik „Świat DRUKU” ukazuje się od 1993 roku i ma opinię pisma fachowego i rzetelnego, niezawodnego źródła wiedzy dla początkujących i zaawansowanych, jest też uznawany za pismo nowoczesne, dynamiczne i niezależne. Czytają go właściciele firm, kadra menedżerska, pracownicy drukarń, studiów graficznych, agencji reklamowych oraz dostawcy nowych technologii. Do współpracy pozyskano największych krajowych specjalistów w dziedzinie poligrafii. Atutem wydawnictwa jest zachowanie zdrowych proporcji między treściami informacyjnymi i reklamowymi. Uzupełnieniem drukowanej wersji pisma jest strona internetowa www.swiatdruku.eu oraz cotygodniowo wysyłany newsletter, dzięki którym Czytelnicy mają dostęp do najświeższych informacji.

W każdym numerze „Świata DRUKU” publikowane są artykuły oraz informacje dotyczące różnych działów poligrafii. Prócz obszernych i chętnie czytanych działów informacyjnych (News i Wieści z rynku) zamieszczane są teksty dotyczące poszczególnych technologii poligraficznych, maszyn i urządzeń, materiałów. Są to artykuły techniczne, prezentacje wyników badań naukowych, prezentacje poszczególnych produktów, komentarze specjalistów, wywiady, relacje z wizyt w firmach i z imprez branżowych, a także komentarze specjalistów z zakresu prawa i finansów.

Szczególny nacisk wydawnictwo każdorazowo kładzie na tematy przewodnie – inne dla każdego wydania. Tematy przewodnie dotyczące procesów poligraficznych, np. offset czy fleksografia, obejmują: technologie, maszyny, urządzenia, materiały, przygotowanie wstępne, obróbkę końcową. Niektóre z etapów procesu, np. prepress czy introligatornia, są wyszczególnione osobno i same stanowią jeden z tematów przewodnich danego numeru. Prócz tego pismo zawiera tematy ogólniejsze, jak np. digitalizacja procesu poligraficznego czy najsilniejsze marki na polskim rynku.

Wydawnictwo posiada profile w Social Mediach: Facebook, Linkedin oraz YouTube.

 

KONTAKT:

Wydawnictwo Polski Drukarz Sp. z o.o.

ul. Obywatelska 115

94-104 Łódź

telefon: 42 687 12 92

e-mail: biuro@swiatdruku.eu

www: www.swiatdruku.eu

 

źródło: Wydawnictwo Polski Drukarz Sp. z o.o.