Organizator: Grupa MTP

Prelegenci

Marlena Hardy

DS Smith

Marlena Hardy

DS Smith
Marlena Hardy jest europejskim menedżerem kategorii e – commerce i kierownikiem ds. rozwoju opakowań e – commerce w DS Smith.
Kieruje siecią specjalistów ds. Sprzedaży e-commerce w Europie. Odgrywa aktywną rolę w podnoszeniu kwalifikacji zespołu na temat rynku e-commerce i jego wyzwaniach. Jej praca obejmuje również rozwój produktów i biznesu e-commerce. Doświadczenie Marleny obejmuje handel detaliczny i FMCG. Ta wyjątkowa kombinacja dogłębnego zrozumienia operacyjnych, technicznych, środowiskowych i ekonomicznych aspektów rozwoju opakowań w różnych środowiskach, daje wysoce rozwinięty wgląd w specyfikę e-commerce i jej kluczowe wyzwania.

Izabela Markowska

VP Polska

Izabela Markowska

VP Polska
Od 10 lat Kierownik Działu Opakowań Wysyłkowych VP Polska, wiodącego w Europie producenta przylg, kopert bąbelkowych oraz kopert kurierskich.
Firma należy do europejskiej grupy VP-Group producenta opakowań wysyłkowych, toreb papierowych oraz opakowań medycznych. Posiada wieloletnie doświadczenie w sprzedaży, obecnie odpowiedzialna za sprzedaż opakowań wysyłkowych w Polsce oraz na rynkach Europy południowo-wschodniej.

Marcin Tischner

Marcin Tischner

Pasjonat zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR).
Marcin pracuje przy kilku projektach związanych z odpowiedzialną konsumpcją, ochroną środowiska i zero waste. Współorganizator Targów Zero Waste, czyli największej imprezy edukacyjnej w Polsce nt. zero waste. Członek zarządu Fundacji Efektywny Altruizm.

Maciej Sawina

Mondi Group

Maciej Sawina

Mondi Group
E-commerce Manager w Mondi Group.
Od 3 lat aktywnie kreuje współpracę firmy z segmentem sprzedaży internetowej, min. u europejskich liderów branży e-commerce. Wcześniejsze doświadczenie w projektowaniu opakowań, daje mu możliwość wykorzystania tej wiedzy w tworzeniu wartości dodanej. Internetowy zakupoholik z nieskończoną liczbą unboxingów na koncie, prawdziwy ekspert w obszarze opakowań e-commerce.

Robert Lis

Mondi Group

Robert Lis

Mondi Group
Marketing Manager w Mondi Corrugated w Polsce
Realizuje strategie komunikacji i działania marketingowe, wdrażając min. idee customer journey i nowoczesne narzędzia marketingu B2B. Przez ponad 6 lat prowadził inspirujące warsztaty z firmami z sektora FMCG o roli opakowań w wyróżnieniu produktu na półce, skuteczności sprzedaży i budowaniu marki a także aspektów kosztowych opakowań w wymiarze logistyki czy procesu pakowania. Posiada także kilkuletnie doświadczenie w marketingu B2C zdobyte na stanowisku brand manager’a w międzynarodowych firmach z sektora FMCG w zakresie tworzenia strategii i komunikacji marek oraz zarządzania produktem. Zwolennik prezentacji w duchu presentation zen Garr’a Reynolds’a.

Filip Wrona

Mazop Group

Filip Wrona

Mazop Group
Business development manager w firmie MAZOP Group
Business development manager w firmie MAZOP Group, czołowego producenta kompleksowych systemów opakowaniowych, pożądanych przez branże odzieżowe, samochodowe, elektroniczne oraz e-commerce. Podczas codziennej pracy, Filip jest odpowiedzialny za budowanie i zarządzanie relacjami biznesowymi ze stałymi oraz nowymi klientami, a także za rozwijanie współpracy z dystrybutorami. Dzięki połączeniu młodości z doświadczeniem, innowacyjnemu podejściu oraz wykorzystaniu rozbudowanego parku maszynowego, MAZOP Group wraz z Filipem na pokładzie sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów. Prywatnie Filip jest miłośnikiem zabytkowych samochodów oraz pasjonatem angielskiego futbolu.

Marcin Lusio

Opakomat

Marcin Lusio

Opakomat
Od 15 lat zajmuje się optymalizacją procesów pakowania w firmach produkcyjnych i wysyłkowych
Ściśle współpracuje ze światową czołówką producentów urządzeń do elastycznej produkcji opakowań kartonowych i automatyzacji pakowania. Intensywnie angażuje się we wspólne projekty z polskimi uczelniami wyższymi Wciąż szuka nowych możliwości, technologii w swojej branży. Wprowadza je na rynek polski chętnie dzieląc się zdobytą wiedzą.

Damian Kołata

Cushman & Wakefield

Damian Kołata

Cushman & Wakefield
Associate w Dziale Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych w firmie doradczej Cushman & Wakefield.
Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w zarządzaniu łańcuchem dostaw w międzynarodowym środowisku. Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Swoją karierę rozpoczynał od zarządzania zakupami i zapasami, później koordynował dodatkowo transgraniczny przepływ towarów, włączając w to logistykę importu i dystrybucji oraz procedury celne. Następnie odpowiedzialny był za optymalizację procesów magazynowych, korelację poszczególnych operacji logistycznych oraz ograniczenie ich kosztów na trudnym i nieprzewidywalnym rynku wschodnioeuropejskim. Pomysłodawca jednego z pierwszych ukraińskich sklepów internetowych, wspierał również otwarcie centrum dystrybucyjnego dla największej europejskiej internetowej platformy modowej. Pasjonuje się logistyką w obszarze E-Commerce oraz jej wpływem na coraz większe wymagania w stosunku do powierzchni magazynowych.

Joanna Kozińska

Allegro

Joanna Kozińska

Allegro
Ekonomistka, od 13 lat związana z branżą e-commerce.
W latach 2012 - 2015 zarządzała platformą sklepową iStore.pl, a od 2015 roku w Allegro odpowiada za współpracę z partnerami strategicznymi serwisu. Obecnie mocno zaangażowana w projekty logistyczne Allegro,

Urszula Rąbkowska

XBS Group

Urszula Rąbkowska

XBS Group
Dyrektor ds. Marketingu i Sprzedaży.
Swoją karierę zawodową jako praktykantka rozpoczynała w strukturach korporacyjnych takich jak Faurecia czy Perfetti van Melle. . Przez 7 lat była związana z Unilever Polska gdzie od 2005 r. była odpowiedzialna za logistykę oraz rozwój materiałów promocyjnych oraz wsparcie programów CSR. Brała także udział w projektach dotyczących optymalizacji procesów logistycznych dla kluczowych klientów rynku tradycyjnego. Od 2012 roku rozpoczęła współpracę̨ z XBS Group na stanowisku Project Managera. Z sukcesem wdrożyła kluczowe dla firmy projekty. Po roku awansowała na stanowisko Commercial Managera, gdzie odpowiadała za współpracę i rozwój ponad 50 Klientów. Brała aktywny udział w rebrandingu oraz kreowaniu nowych linii biznesowych. Autorka inicjatywy ekoPOSytywni oraz wielu publikacji branżowych.

Rafał Lewandowski

XBS Group

Rafał Lewandowski

XBS Group
Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w sprzedaży towarów i usług.
Przez ponad dziesięć lat związany z branżą materiałów POS i opakowań - tworzeniu koncepcji, zarządzaniu realizacją projektu i logistyki. Zdobył również doświadczenie w zakresie zarządzania odpadami, w jednej z największych, międzynarodowych firm recyklingowych. Oferując usługi zarządzania odpadami, optymalizację ich gromadzenia i sposób zagospodarowania.

Przemek Olszyński

DOW

Przemek Olszyński

DOW

Wiktor Żuchowski

Instytut Logistyki i Magazynowania

Wiktor Żuchowski

Instytut Logistyki i Magazynowania
Starszy specjalista w zakresie gospodarki magazynowej w Instytucie Logistyki i Magazynowania oraz wykładowca w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu.
Wieloletnie doświadczenie w konsultingu logistycznym – głównie prace dotyczących usprawniania procesów magazynowania oraz projektów dotyczących budowy - rozbudowy magazynów, centrów dystrybucji, także sieci dystrybucji. Autor lub współautor artykułów naukowych i specjalistycznych w zakresie logistyki. Doktorant Wydziału Zarządzania poznańskiego Uniwersytetu Ekonomicznego. Zakres zainteresowań to poza magazynowaniem, zrównoważona logistyka.

Marcin Lusio

Opakomat

Marcin Lusio

Opakomat
Od 15 lat zajmuje się optymalizacją procesów pakowania w firmach produkcyjnych i wysyłkowych
Ściśle współpracuje ze światową czołówką producentów urządzeń do elastycznej produkcji opakowań kartonowych i automatyzacji pakowania. Intensywnie angażuje się we wspólne projekty z polskimi uczelniami wyższymi Wciąż szuka nowych możliwości, technologii w swojej branży. Wprowadza je na rynek polski chętnie dzieląc się zdobytą wiedzą.

Krzysztof Wieczorek

OEX E-Business

Krzysztof Wieczorek

OEX E-Business
business architecture director
Manager z 20-letnim doświadczeniem w obszarach: zarządzanie i administracja sprzedaży, e-commerce i trade marketing. Wcześniej związany z takimi firmami jak Bripox, Philip Morris, Sarantis. Od 9 lat w grupie OEX wspiera procesy logistyczne e-commerce i POSM. Obecnie, jako business architecture director w OEX E-Business koncentruje się na wdrażaniu platform sprzedażowych oraz kreowaniu rozwiązań systemowych wspierających procesy logistyczne. Zajmuje się również obsługą klienta. Autor wielu branżowych publikacji, prowadzi zajęcia na Akademii Leona Koźmińskiego z zakresu logistyki e-commerce.

Kamila Kowalska

Send It

Kamila Kowalska

Send It
Dyrektor handlowy w Sendit S.A
Dyrektor handlowy w Sendit S.A. – od 14 lat związana ze sprzedażą na rynku e-commerce. Pracowała dla takich marek jak MediaMarkt, Merlin.pl oraz Skapiec.pl. Obecnie związana jest ze współtworzeniem projektu technologicznego w obszarze e-logistyki – dostaw do punktów oraz rozwojem narzędzi wspierających sprzedaż w e-sklepach

Marcin Kowalczyk

Allegro

Marcin Kowalczyk

Allegro
Od 11 lat pracuje w Allegro, gdzie zajmował się m.in. budowaniem relacji z największymi klientami serwisu oraz wsparciem biznesowym kategorii Moda.
Od blisko 2 lat rozwija segment małych i średnich przedsiębiorstw. Pomysłodawca Programu Powitalnego dla nowych firm. Fan Realu Madryt i wielbiciel dobrego jedzenia.

Agnieszka Lewczyk

Allegro

Agnieszka Lewczyk

Allegro
W Allegro pracuję od 6 lat.
Jestem odpowiedzialna za edukację oraz rozwój Sprzedających na platformie allegro.pl.Zajmuję się identyfikacją i analizą potrzeb szkoleniowych naszych Sprzedających, oraz prowadzeniem szkoleń stacjonarnychstacjonarnych i webinarów.

Andrzej Szylar

Global 4 Net

Andrzej Szylar

Global 4 Net
Jako CEO w Global4Net firmie wyspecjalizowanej we wdrożeniach Magento Andrzej uczestniczył w największych wdrożeniach ecommerce na rynku polskim.
Global4Net to zespół pasjonatów, którzy od 2010 roku specjalizują się w zaawansowanych rozwiązaniach e-commerce dla handlu i dystrybucji opartych na systemie Magento. Działamy kompleksowo: nasze wdrożenia obejmują przygotowanie makiet funkcjonalnych i projektów graficznych, badania użyteczności, audyt, integrację systemów sprzedażowych (ERP, CRM, PIM, WMS) i hosting. Dzięki temu nasi Klienci otrzymują w pełni dopracowany produkt, który spełnia wszystkie ich oczekiwania.

Joachim Synoradzki

TRAFFIC Trends

Joachim Synoradzki

TRAFFIC Trends
Od lat z powodzeniem pomaga we wdrażaniu sprawnych działań marketingowych w sklepach internetowych - zaczynając od tworzenia unikalnych opisów produktów, przez pierwsze kampanie płatne, aż po kompleksowe doradztwo w zakresie marketingu.
Wieloletnie doświadczenie i elastyczne podejście oraz otwartość sprawia, że realizuje działania dla klientów z różnych branż - od zabawek, przez sklepy odzieżowe, aż po firmy oferujące sprzęt budowlany, działając zarówno w sektorze B2B i B2C. Fan strategii contentowych budujących sprzedaż na ponadprzeciętnym poziomie!

Paweł Cichocki

Profitroom S.A

Paweł Cichocki

Profitroom S.A
Marketing Services Manager w Profitroom S.A. z wieloletnim doświadczeniem w obszarze project managementu, marketingu i wspierania sprzedaży.
Aktualnie związany głównie z branżą IT w sektorze HoReCa i komunikacją za pośrednictwem kanałów email i sms w sektorze klientów korporacyjnych. Do 2019 roku jako Senior Product Manager w firmie Vercom S.A., w której prowadził działania w ramach projektów REDLINK.PL, EmailLabs, ConversionLabs czy admetrcs.pl. Prelegent największych konferencji branżowych m.in. I Love Marketing, I Love Commerce i Targów eHandlu. Wykładowca na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, gdzie prowadzi zajęcia z technologii mobilnych w marketingu oraz email marketingu. Specjalizuje się w podnoszeniu wskaźników efektywności kampanii. Wspiera i doradza firmom, jak efektywnie przeprowadzać kampanie, m.in. w sektorze travel, e-commerce, finance.

Marcin Szczupak

PRESS-SERVICE

Marcin Szczupak

PRESS-SERVICE
Kierownik działu raportów medialnych PRESS-SERVICE Monitoring Mediów
Współtworzył pierwszą w Polsce agencję specjalizującą się w analizie mediów – Media Navigator. Specjalista w zakresie badań mediów. Konsultant medialny, autor analiz marketingowych i badań public relations. Pracował nad projektami dla kilkuset korporacji międzynarodowych, ministerstw, urzędów, agencji marketingowych i PR. Absolwent Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu na kierunku public relations oraz Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Poznaniu na kierunku zarządzanie i marketing. Interesują go nowe media, rozwój i wykorzystanie technologii w przekazie informacji, zagadnienia public relations i marketingu, sprzedaży i zarządzania. Występował w charakterze eksperta opracowującego standard kompetencji dla zawodu: analityk informacji i raportów medialnych oraz jako ewaluator i członek komisji dla zawodów: analityk ruchu na stronach internetowych, broker informacji (researcher), menedżer zawartości serwisów internetowych i specjalista zarządzania informacją.

Krystian Stefański

Grupa M40

Krystian Stefański

Grupa M40
Prezes zarządu Grupy M40.pl, agencji SEO, , która od 12 lat jest jednym z liderów branży SEO/SEM.
W swojej codziennej pracy Krystian maksymalizuje sprzedaż w sklepach internetowych, kładąc szczególny nacisk na UX i UI. Dba o to, by e-platformy klientów stawały się intuicyjne, zapadające w pamięć i przyjazne nawet dla najbardziej wymagających konsumentów. Prywatnie jest koneserem whisky starszej od siebie, fanem bramek w ostatniej minucie i kolekcjonerem płyt winylowych.

Paweł Borowik

iCEA S.A.

Paweł Borowik

iCEA S.A.
Prezes Zarządu Grupa iCEA S.A. Od 2012 roku zawodowo związany z branżą SEO/SEM. Na co dzień prowadzi konsultacje dla topowych polskich ecommerce oraz osobiście nadzoruje największe projekty w firmie.
Prezes Zarządu Grupa iCEA S.A. Od 2012 roku zawodowo związany z branżą SEO/SEM. Na co dzień prowadzi konsultacje dla topowych polskich ecommerce oraz osobiście nadzoruje największe projekty w firmie.

Natalia Szlugaj

Allegro

Natalia Szlugaj

Allegro
Pedagog, administratywista, handlowiec.
Od 4 lat związana z Allegro. W swojej pracy pomaga skutecznie zwiększać sprzedaż w ramach Strefy okazji, stawiając przede wszystkim na budowanie długotrwałych relacji w biznesie. Prowadzi szkolenia, tworzy kursy, doradza i dzieli się wiedzą. W tym celu poszukuje kreatywnych rozwiązań, sama ciągle się ucząc. Prywatnie pasjonatka górskich pieszych wędrówek.

Krzysztof Łukanowski

Allegro

Krzysztof Łukanowski

Allegro