Organizator:

Konferencja Polskiej Izby Opakowań 2022

Podziel się

Polska Izba Opakowań wraz z Targami Taropak w 2022 r. organizuje konferencję branżową dla sektora opakowaniowego, która odbędzie się 27 września w Poznaniu.

Konferencja Polskiej Izby Opakowań jest wydarzeniem towarzyszącym Międzynarodowym Targom Techniki Pakowania i Etykietowania TAROPAK odbywającym się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Termin: 27 września 2022 r., godz. 11:00 -13:30

Miejsce: Strefa Polskiej Izby Opakowań, pawilon 6

Wstęp wolny*

*Warunkiem udziału w wydarzeniu jest posiadanie biletu wstępu na targi Taropak. Bilety są dostępne na platformie TOBILET.PL

Organizatorzy

Partnerzy Konferencji

Program wydarzenia

Opakowalnictwo dla rynku – trendy i kierunki zmian:

11:00-11:15 Wstęp i przywitanie uczestników

11:15 – 11:35 Inwestycje branży opakowań w trudnych czasach

Prelegent: MACIEJ NAŁĘCZ, Analityk Sektorowy - Santander Bank

11:35 – 11:55 Jak uczynić recyklingowalnymi opakowania z elastycznych tworzyw sztucznych

Prelegent: ANDRZEJ KORNACKI, Regional Sales Manager – Futamura

11: 55 – 12:15 Ukrainian polymer packaging for European partners

Prelegent: ALYONA ROMANENKO - Paсk Group

12:15 – 12:35 Technologie znakowania produktów i personalizacji opakowań w odniesieniu do bezpieczeństwa użytkownika i obecnych zmian gospodarczych

Prelegent:  KRZYSZTOF NICZYPORUK, Dyrektor Zarządzający - Druk Serwis 24

12:35 – 12:55 Czy w myśl kosztów łącznych, projektowanie dla recyklingu jest uzasadnione?

Prelegent: KONRAD NOWAKOWSKI, Prezes Izby – PIOIRO

12:55 – 13:15 Wysokojakościowa produkcja zindywidualizowanych opakowań szklanych

Prelegent:  PIOTR NOWAK – Dyrektor Jakości i Przygotowania Produkcji - Huta Szkła Presa

13:15 – 13:30 Podsumowanie i zakończenie konferencji

 

Dodatkowe ważne informacje:

Polska Izba Opakowań zaprasza wszystkich Członków oraz podmioty zainteresowane wstąpieniem do PIO na specjalne spotkanie, które będzie zawierało networking polegający na przedstawieniu (3-5 minutowym) każdej firmy i wskazaniu:

  • jakie aktualnie działania realizują i co głównie oferują,
  • jakie mają potrzeby lub jakiego poszukują wsparcia.

Otwarte spotkanie Rady Polskiej Izby Opakowań odbędzie się o godz. 15:00 w Garden City (pawilon PCC, teren MTP). W planie spotkania m.in. inauguracja nadawania tytułu Rzeczoznawca ds. Opakowalnictwa.

Prelegenci:

MACIEJ NAŁĘCZ, Analityk Sektorowy - Santander Bank

Analityk trendów m.in. w sektorach produkcji przemysłowej i nowoczesnych usług. W trakcie ponad 8 lat pracy w czołowych instytucjach finansowych uczestniczył w budowaniu strategii i polityk finansowania kluczowych sektorów polskiej gospodarki, w tym m. in. branży opakowań. Autor licznych raportów analitycznych i komentarzy rynkowych w tematyce branży opakowań, cytowanych w najważniejszych mediach branżowych i ogólnopolskich. Odpowiedzialny merytorycznie za raporty Santander Bank Polska Rewolucja Opakowań oraz E-commerce B2B – biznes w sieci.

ANDRZEJ KORNACKI, Regional Sales Manager – Futamura

Od roku 1990 reprezentował w Polsce producenta folii polipropylenowych BOPP Mobil Plastics Europe, budując jako pierwszy zupełnie od zera rynek tych folii w Polsce. Folie polipropylenowe stały się od tego czasu materiałami opakowaniowymi, którym w późniejszych latach poświęcił większość swojego czasu pracując kolejno dla takich producentów jak Moplefan, Treofan, Vibac, Innovia Films. Pracując w tej ostatniej grupie zainicjował działania, które pozwoliły opatentować na świecie specjalistyczne folie BOPP do etykietowania wyrobów podczas ich produkcji metodą wtrysku w tzw. technologii IML. Przez wiele lat aktywnie zajmował się też rozwojem rynku folii polipropylenowych nieorientowanych tzw. CAST pracując dla Moplefan, Verbano i Eurocast. Jest Przewodniczącym Rady Polskiej Izby Opakowań.

ALYONA ROMANENKO - Paсk Group

Alena Romanenko ukończyła Uniwersytet Pedagogiczny, ale pracowała jako nauczyciel tylko przez 2 lata. Jak się okazało, jest to bardzo trudna i odpowiedzialna praca. Postanowiła zmienić obszar swojej działalności i rozpoczęła pracę jako kierownik sprzedaży. Sprzedawała urządzenia wysokociśnieniowe od 150 do 2500 bar. W 2013 roku Alyona urodziła córkę, a w 2019 spróbowała innej dziedziny działalności. Po rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Pack Group na stanowisko kierownika zagranicznej działalności gospodarczej, Alyona Romanenko zdała sobie sprawę, że powinna pracować w tej firmie. Przede wszystkim firma posiada mądrego i opiekuńczego managera. Po drugie, firma ma przyjazny personel. Po trzecie, Pak Group to bardzo obiecująca i rozwijająca się firma. Alyona Romanenko zdała sobie sprawę, że dokonała właściwego wyboru. Jest dumna z pracy w innowacyjnej i wiodącej firmie, która nie stoi w miejscu, ale idzie z duchem czasu i wyprzedza konkurencję.

KRZYSZTOF NICZYPORUK, Dyrektor Zarządzający - Druk Serwis 24

Ze znakowaniem, drukiem i identyfikacją opakowań związany od ponad dziesięciu lat. Założyciel, główny udziałowiec oraz Dyrektor Zarządzający w Druk Serwis 24 Sp. z o.o. Zrealizował kilkaset projektów mających na celu wdrożenie nowych rozwiązań oraz optymalizacji istniejących. Ponadto pełni funkcję biegłego sądowego, rzeczoznawcy Inspekcji Handlowej oraz Dyrektora Centrum Innowacji i Rzeczoznawstwa Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich, gdzie uczestniczył w opiniowaniu i likwidacji kilkuset szkód ubezpieczeniowy w obiektach przemysłowych oraz produktach. Z Polską Izba Opakowań związany od kilku lat, organizował oraz współpracował przy organizacji kilkudziesięciu konferencji i seminariów dotyczących innowacji, znakowania produktów oraz identyfikacji opakowań. Inicjator powołania Rzeczoznawcy ds. Opakowalnictwa przy Polskiej Izbie Opakowań. Promotor rozwoju techniki i innowacji oraz zwinnego zarządzania wspartego nowymi technologiami.

KONRAD NOWAKOWSKI, Prezes Izby – PIOIRO

Konsultant i trener w dziedzinie ochrony środowiska, z doświadczeniem w bezpośredniej współpracy z przedsiębiorstwami oraz samorządami. Posiada duże doświadczenie w zakresie praktycznego stosowania i interpretacji przepisów prawnych ochrony środowiska. Członek Rady ds. Zrównoważonego Wykorzystania Żywności oraz grup roboczych ds. zrównoważonej produkcji i konsumpcji, odpadów, CSR oraz Gospodarki w Obiegu Zamkniętym przy Ministerstwie Rozwoju. Specjalizuje się w technologiach recyklingu, projektowaniu systemów pakowania oraz ocen „ekologicznych” opakowań. Współpracuje z przemysłem związanym z wprowadzaniem produktów w opakowaniach na rynek, jak również z praktyczną organizacją systemu zbiórki i odzysku odpadów opakowaniowych. Wieloletni Główny Specjalista ds. Ekologii opakowań w Instytucie Badawczym Opakowań COBRO oraz prezes Polskiej Izby Odzysku i Recyklingu Opakowań.

PIOTR NOWAK – Dyrektor Jakości i Przygotowania Produkcji - Huta Szkła Presa

Dyrektor Jakości i Przygotowania Produkcji w hucie Presa w Pobiedziskach. Absolwent kierunku Mechanika i Budowa Maszyn Politechniki Poznańskiej. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w branży opakowań szklanych w międzynarodowym środowisku. Specjalista w obszarach nowych wdrożeń, regeneracji form oraz kontroli jakości. Laureat dwóch złotych medali Taropak, zdobytych wraz z zespołem pracowników z huty w Pobiedziskach.