Organizator:

Znamy laureatów konkursu o Złoty Medal Grupy MTP na Targach TAROPAK 2022

Podziel się

Pięć produktów zostało nagrodzonych w tegorocznej edycji konkursu o Złoty Medal Grupy MTP podczas Targów Taropak. Nagrody zostaną wręczone pierwszego dnia targów, 26 września, podczas gali wręczenia nagród na scenie głównej w pawilonie 6. Zachęcamy do zapoznania się z nagrodzonymi produktami i głosowania na Złoty Medal - Wybór Konsumentów!

TAROPAK to największe kompleksowe targi obejmujące wszystkie gałęzie branży opakowań. Kolejne edycje wydarzenia to mnóstwo nowości produktowych i usługowych mających zastosowanie w różnych dziedzinach gospodarki.

Najlepsze z nich co roku mogą ubiegać się o Złoty Medal Grupy MTP - nagrodę przyznawaną produktom innowacyjnym, o najwyższej jakości, przygotowanym z myślą o potrzebach konsumentów, nawet tych najbardziej wymagających.

Sąd konkursowy, który obradował w tym roku, podjął decyzję o przyznaniu tego wyróżnienia 5 rozwiązaniom technologicznym dla branży opakowań. Nagrodzone produkty będzie można zobaczyć na ekspozycji Targów Taropak, która dla zwiedzających będzie dostępna w dniach 26-28 września.

LAUREACI KONKURSU

O ZŁOTY MEDAL GRUPY MTP

Kolekcja papierów ekologicznych GMUND BIO CYCLE

Büttenpapierfabrik Gmund GmbH & Co. KG / ZING SA

Gmund Bio Cycle – doskonałe odzwierciedlenie cyklu ekologicznego. Papier jest wykonany z włókien roślinnych i jest kompostowalny, dzięki czemu dostarcza składników odżywczych do wzrostu nowych roślin. 50% tego papieru składa się z oszczędzających zasoby włókien, takich jak słoma pszenna, trawa, bawełna i konopie indyjskie. Gmund Bio Cycle stanowi deklarację działań ekologicznych i zapewnia firmom sięgającym po niego ekologicznie widoczną wartość dodaną w zakresie projektowania, haptyki i wiarygodności.

 

Maszyna pakująca w worki RM - 55 HAI

RADPAK Fabryka Maszyn Pakujących Sp. z o.o.

 Nowością w maszynie RM-55 HAI jest wstępnie przygotowany worek z rękawa folii, a mechanizm do odcinania odpowiedniej długości rękawa przygotowuje worek do zgrzewania dołu. W maszynie został użyty nowy system zgrzewania impulsowego, który zapewnia wysoką wydajność i powtarzalną jakość zgrzanego połączenia. System zgrzewania polega na impulsowym procesie uszczelniania z bezczujnikową kontrolą temperatury dla optymalnych rezultatów zgrzewania. Aby dodatkowo zwiększyć wydajność maszyny został zastosowany regulator temperatury płynów, który studzi zgrzew podczas formowania worka. Do automatycznego odwijaka rękawa folii został zastosowany system hydrauliki siłowej do jej podnoszenia ze względu na dużą wagę rolki (200 KG).

 

Tekturowy plecak piknikowy "NATURALNIE"

TFP Sp. z o.o.

Ekologiczny plecak – tekturowa odpowiedź na współczesną potrzebę ochrony środowiska. W całości przyjazny naturze. Wyposażony w podstawowy zestaw akcesoriów niezbędnych do ucztowania w terenie. Wnętrze podzielone na przegrody umożliwiające bezpieczne przenoszenie wszelkich wiktuałów. Wytrzymały, wielorazowy. Wykonany z tektury zadrukowanej farbami na bazie wody, w technologii cyfrowej. Doskonały towarzysz wycieczek, pikników, wypadów za miasto.

 

TruePaper - ekologiczna taśma papierowa

ATS-TANNER Polska Sp. z o.o.

TruePaper to przyjazna dla środowiska, ultradźwiękowa i zgrzewalna opaska papierowa. TruePaper składa się opcjonalnie z co najmniej 95% czystego papieru lub ponad 50% włókien z recyklingu, może być poddany recyklingowi w normalnym cyklu oraz nadaje się do bezpośredniego kontaktu z żywnością. TruePaper zawiera na bazie wody środek wiążący, który można połączyć za pomocą technologii ultradźwiękowej i termozgrzewalnej. TruePaper jest zgodny z dyrektywą 2019/904/UE, ustawami o gospodarce o obiegu zamkniętym we Francji i Hiszpanii oraz posiada certyfikat FSC.

 

Zrobotyzowane systemy paletyzacji

Sieć Badawcza ŁUKASIEWICZ

Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP

 Każdy zrobotyzowany system paletyzacji jest inny i wymaga szczególnego podejścia. Nasze realizacje łączą posiadane doświadczenie oraz innowacyjne podejście do projektowania i wdrażania rozwiązania wyjątkowego, indywidualnego, dedykowanego do wymagań i wytycznych Zamawiającego oraz zmieniających się potrzeb na rynku. Zadanie ponadstandardowe, wymagające indywidualnego podejścia, zaangażowania specjalistów z wielu dziedzin, prowadzenia prób i badań są obszarem, na którym Łukasiewicz - PIAP szczególnie mocno wspiera producentów, wdrażając rozwiązania, których opracowania i wdrożenia, wymagają wiedzy, doświadczenia i odwagi w przesuwaniu barier technologicznych daleko poza aktualny horyzont dostępnej robotyzacji. Współpraca – z naukowcami w projektach międzynarodowych, z przedsiębiorstwami w szerokim zakresie wdrożeń przemysłowych – gwarantują zarówno dostęp do nowoczesnej wiedzy, jak i doświadczenie najlepszej praktyki inżynierskiej innowacyjnych rozwiązań stosowanych w praktyce produkcyjnej. Poprzez tworzenie rozwiązań dedykowanych, które zapewniają ulepszenie produkcji pod względem produkcyjności i jakości napędzamy innowacje w Państwa firmach.

Od dziś można też oddawać głosy w plebiscycie Złoty Medal Grupy MTP - Wybór Konsumentów. 

Zachęcamy do głosowania!

GŁOSOWANIE - WYBÓR KONSUMENTÓW 2022