Organizator:

Poznaj zwycięzców WorldStar Packaging Awards 2021

Podziel się

Organizowany przez World Packaging Organisation od 1970 roku konkurs Worldstar, jak niemal wszystkie wydarzenia w 2020 roku, musiał zostać zrealizowany w nieco innych, dostosowanych do pandemicznej rzeczywistości warunkach. Do konkursu zostało zgłoszonych 345 rozwiązań z aż 34 krajów.

Finalnie wyłoniono 194 laureatów WorldStar Packaging Awards 2021. Najwięcej nagród otrzymały: Japonia (26), Chiny (22), USA (14),  Australia i Nowa Zelandia (13), Czechy i Turcja (12). Zwycięzcy w kategoriach specjalnych - President’s Award, Sustainability Award, Marketing Award i Packaging that Saves Food Award - zostaną ogłoszeni podczas ceremonii WorldStar, która odbędzie się w maju 2021 roku.


Opakowania kwalifikujące się do WorldStar to te, które już otrzymały nagrodę krajową uznaną przez WPO. „Zgłoszenia były ponownie na bardzo wysokim poziomie, ale warto zauważyć, że generalnie przesłane projekty odzwierciedlały nacisk na opakowanie z myślą o zrównoważonym rozwoju.. Interesująca była również liczba sprytnych i niepowtarzalnych pomysłów. Byłem szczególnie pod wrażeniem liczby zgłoszeń z krajów, które w przeszłości nie brały udziału w znaczącym stopniu. Otrzymaliśmy wiele różnych zgłoszeń obejmujących wszystkie kategorie. W przyszłości będziemy nadal przyglądać się kategoriom, zapewniając w ten sposób zawsze odpowiednią ich aktualność ”- stwierdza Pierre Pienaar, prezes WPO.

Chcesz poznać wszystkich zwycięzców?
Informacje dostępne na stronie: https://www.worldstar.org/winners/

 

źródło: http://www.pakowanie.info/