Tylko do 15 października bilety dla profesjonalistów są dostępne w cenie 0,00 zł! * Zarejestruj się już dzisiaj i odbierz swój bezpłatny bilet ***  

Organizator:

Jak kody 2D rewolucjonizują handel detaliczny? GS1 Polska odpowie na Targach Taropak 2023!

Podziel się

Zapraszamy na prelekcję firmy GS1 Polska, podczas której Agata Horzela przedstawi temat: Od kreski do matrycy – Jak kody 2D rewolucjonizują handel detaliczny. Wystąpienie odbędzie się 27 września o godz. 12:30 na scenie głównej (pawilon 6) w trakcie Targów Taropak.

Od kreski do matrycy – Jak kody 2D rewolucjonizują handel detaliczny

Kod kreskowy wg BBC to jedna z 50 rzeczy (zaraz za iPhonem), która w największym stopniu przyczyniła się do powstania współczesnego handlu. Dźwięk jego skanowania słyszany jest aż 6 miliardów razy dziennie od blisko 50 lat. Jednak „tradycyjne kody” nie odpowiadają już na bieżące potrzeby biznesowe takie jak: komunikacja z konsumentem, traceability czy gospodarka cyrkularna.

Przyszłość to kody dwuwymiarowe (2D), które dają możliwość zapisu dodatkowych informacji np.: datę przydatności, numer partii, czy informacje o alergenach. Potencjał kodów 2D może wpłynąć pozytywnie nie tylko na doznania podmiotów w łańcuchu dostaw, ale pozwoli zoptymalizować kluczowe procesy biznesowe.

Wprowadzenie kodów 2D to wyzwanie globalne, a powodzenie tego wdrożenia wymaga ścisłego partnerstwa, dlatego GS1 zaprasza do współpracy, która daje pewność, że kody kreskowe GS1 będą akceptowane przez największych detalistów i dystrybutorów na całym świecie.

GS1 Polska jest częścią GS1, globalnej organizacji rozwijającej najpowszechniej stosowany system standardów na świecie. Nasze standardy umożliwiają organizacjom sprawną identyfikację, gromadzenie i wymianę informacji. Jednolity standard danych stanowi podstawę systemów i procesów na całym świecie. W ten sposób pomagamy organizacjom działać skuteczniej, bezpieczniej i w sposób bardziej zrównoważony.

Agata Horzela - Ekspertka w GS1 Polska. Zajmuje się doradztwem w zakresie automatycznej identyfikacji opartej na kodach kreskowych. Jest szkoleniowcem z zakresu prawidłowej identyfikacji jednostek handlowych oraz pracuje nad możliwościami wdrożeń standardów systemu GS1 w branży transportu i logistyki. Prowadzi szereg projektów związanych z digitalizacją dokumentów w łańcuchu dostaw. Aktywnie działa na rzecz możliwości wykorzystywania elektronicznego listu przewozowego w Polsce. Autorka wielu artykułów i publikacji do czasopism logistycznych.

źródło: GS1 Polska